یادداشت
گفتگو و گزارش

ایمن سازی گردنه مله شوره توسط راهداری استان انجام گرفت

پیمانجو سرپرست راهداری و حمل و نقل جاده ای کهگیلویه و بویراحمد: ناپایداری ۴ کیلومتر گردنه مله شوره در محور یاسوج - شیراز با اولویت ایمن سازی می شود.

 ایمن سازی گردنه مله شوره توسط راهداری  استان انجام گرفت

به گزارش روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کهگیلویه و بویراحمد، بعد از ایمن سازی قطعه اول و دوم گردنه مله شوره در کیلومتر ۱۵/۳۰۰ ، بهسازی و اصلاح ترانشه های محدوده گردنه مله شوره در کیلومتر ۱۲/۲۰۰ هم اکنون در حال انجام است.

سرپرست اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کهگیلویه و بویراحمد مبلغ قرارداد این قطعه را ۳۱۲/۸۴۱/۲۹۲/۵۶۶ ریال اعلام و اظهار داشت به علت ناپایداری و محدودیت های اعتباری با اولویت سستی خاک و خطرات ناشی از ریزش در قطعات جداگانه مراحل ایمن سازی با توجه به ارتفاع ترانشه ها در دستور کار قرار دادیم.

حمید رضا پیمانجو گفت: حجم کل خاکبرداری در این قطعه که توسط پیمانکار بومی در حال انجام است، ( ۶۰۰۰۰ ) متر مکعب است که از این مقدار، حجم خاکبرداری انجام شده (۹۰۰۰ ) متر مکعب است.

پیمانجو افزود: به علت بارش های زیاد در این منطقه و طول و ارتفاع ترانشه ها، حجم کل ریزش برداری ۱۰۰۰۰ متر مکعب است که از مجموع این ریزش ها، حجم ریزش برداری انجام شده قابل توجه است.

سرپرست اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: جهت پایداری این ارتفاعات، دیوار حائل به ارتفاع ۴ متر و به طول ۷۵۰ متر، دیوار حائل به ارتفاع ۲ متر و به طول ۱۰۰ متر در برآورد این پروژه آمده است که اجرای این ابنیه ها باعث تقویت خاک های عظیم بالادست جاده خواهد شد.

وی، اظهار کرد: دو دستگاه بیل مکانیکی،۱ دستگاه لودر، ۲ دستگاه کامیون و ۱ دستگاه بولدوزر هم اکنون مبادرت به بازگشایی، و حمل مصالح در این قطعه در حال فعالیت است.نظرات پس از تایید انتشار خواهند یافت
کاربر گرامی نظراتی که حاوی ناساز، افترا و هر گونه بی حرمتی باشند منتشر نخواهند شد.

ارسال نظر
نظرات ارسالی 0 نظر

شما اولین نظر دهنده باشید!

سایر اخبار
برگزدیدها