یادداشت
گفتگو و گزارش

مسول دفتر شورای نگهبان:


۱۵ و ۱۶ دی نتیجه نهایی تایید صلاحت ها اعلام می شود

مسئول دفتر شورای نگهبان در کهگیلویه و بویراحمد از آغاز بررسی صلاحیت داوطلبان انتخابات مجلس دوازدهم در هیأت‌های نظارت خبر داد.

۱۵ و ۱۶ دی نتیجه نهایی تایید صلاحت ها اعلام می شود

سید مهدی جوکار افزود: در استان ۱۷۴ داوطلب مجلس ثبت نام قطعی انجام دادند که دو نفر از آنها انصراف دادند.
وی افزود: اعمال ماده ۶۰ و ۶۱ قانون انتخابات در فرمانداری‌ها انجام و نتیجه بررسی صلاحیت‌ها به داوطلبان اعلام شد.
مسئول دفتر شورای نگهبان در استان با بیان اینکه بررسی ها هم اکنون وارد فرآیند ماده ۶۲ قانون انتخابات شده است گفت: از ۲۵ آبان تا ۱۴ دی به مدت ۵۰ روز بررسی صلاحیت داوطلبان در هیات نظارت استان و هیات مرکزی انجام می شود.
جوکار افزود: در این مرحله اعتراضات داوطلبانی که در مرحله اجرایی رد صلاحیت شده اند بررسی می‌شود.
وی اضافه کرد: در این مرحله و با توجه به ماده ۶۲ قانون انتخابات صلاحیت همه داوطلبان چه آنهایی که در هیات های اجرایی رد صلاحیت شده اند و چه آنهایی که تایید شدند، بررسی می‌شود و اعمال صلاحیت مجزایی از هیات های اجرایی انجام می شود.
وی بیان داشت: همچنین در این مرحله سخنان داوطلبانی که تائید نشده اند شنیده می شود.
جوکار گفت: جهت تنویر افکار عمومی اعمال ماده ۶۲ کاملاً مستند و مستدل است و شورای نگهبان بدون دلیل داوطلبی را رد صلاحیت نمی‌کند.
مسئول دفتر شورای نگهبان در استان افزود: بعد از ارسال نظرات کارشناسان شورای نگهبان در استان، هیات مرکزی نظارت با بررسی مجدد نتیجه نهایی را در ۱۵ و ۱۶ دی به داوطلبان اعلام می کند.
جوکار بیان داشت: بعد از اعلام نتایج، داوطلبان از ۱۶ دی ماه به مدت سه روز می توانند اعتراض خود را به رای هیئت نظارت ثبت کنند.
وی اضافه کرد: شورای نگهبان به مدت ۳۰ روز به اعتراض داوطلبان رسیدگی و نتیجه را به داوطلبان اعلام می کند.نظرات پس از تایید انتشار خواهند یافت
کاربر گرامی نظراتی که حاوی ناساز، افترا و هر گونه بی حرمتی باشند منتشر نخواهند شد.

ارسال نظر
نظرات ارسالی 0 نظر

شما اولین نظر دهنده باشید!

سایر اخبار
برگزدیدها